Hlavní strana Kontakt Mapa webu

Kontakt a objednávání

STEMA privátní ortopedie s.r.o.
U nemocnice 380/III
Jindřichův Hradec
377 01
 
Telefon: 384 376 419 nebo 384 321 774
E-mail: info@ortopediestema.cz

Budova polikliniky

ortoped

ortoped

Spektrum ambulantních výkonů

Ambulantní výkon znamená, že pacient není hospitalizovaný na lůžku, ale přijde sám z domova, je mu proveden operační výkon a následně odchází opět do domácího prostředí. Tímto způsobem ošetřujeme pacienty s diagnózou:

  • Lupavý prst
  • Syndrom karpálního tunelu
  • Ganglion
  • De Quervainova choroba
  • Dupuytrenova kontraktura (v nepříliš pokročilém stadium)
Operujeme kladívkové deformity prstů na nohou a odstraňujeme kožní znaménka a drobné podkožní útvary.

Vyšetření dětských kyčlí

V České republice byl výskyt dysplazie kyčelních kloubů vždy nadprůměrný. V německém písemnictví dokonce v minulosti nacházíme termín "Die böhmische Hüfte" v překladu "česká kyčel" pro označení vývojové (vrozené) dysplazie kyčlí alias VDK. ..více informací

Léčba artrózy

Odvíjí se od stupně poškození kloubu a lokalizace. U mírných stupňů opotřebení kloubů je dostatečně efektivní konzervativní léčba. Ta zahrnuje medikamentosní léčbu spolu s aplikací léčiva do kloubu. Na přání pacienta a po zvážení dalších okolností lze aplikovat do kloubu i tzv. plazmu, obsahující růstové faktory krevních destiček.

U těžších stupňů postižení kloubů a u případů nereagujících na konzervativní léčbu je pacientům nabídnuta artroskopická operace a posléze eventuální implantace totální endoprotézy.

Aplikace růstových faktorů krevních destiček ACP

Princip léčebného účinku aktivovaných krevních destiček spočívá v koncentraci těchto injekčně aplikovaných faktorů do oblasti poškozených tkání, kde dochází k urychlení hojivých procesů, k regeneraci a reparaci tkání a k zábraně přechodu onemocnění do chronického stádia. ..více informací